Nazilli
+17°C
Yağmur
ANA SAYFA
S.S.S
ŞİKAYET FORMU
BİZE ULAŞIN

Haberler


16

 Aydın Valisi Sayın Yavuz Selim Köşger, Borsamıza 16.08.2017 tarihinde iade-i ziyarette bulundu.

 

Nazilli'ye resmi ziyaret gerçekleştiren Vali Yavuz Selim Köşger, ilçe protokolü tarafından Kaymakamlık binası önünde karşılandı. Vali Köşger için hazırlanan karşılama töreninde; Kaymakam İbrahim Küçük, Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Dönertaş,İlçe Emniyet Müdürü Bünyamin Daşdemir, Garnizon Komutanı Samet Demet, İlçe Jandarma Komutanı Yalçın Gürenci, İlçe Müftüsü Necati Topaloğlu, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Abdulgani Kavak, Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı Müdürü Ahmet Özcan, SGK İlçe Müdürü Abdullah Karakılıç, İŞKUR Nazilli Müdürü Şahin Altınkurt, Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Güven Eker, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sunay Güler, Pamuk Araştırma Müdürü Koray Şimşek, Vergi Dairesi Müdürü Kadriye Akkoyun, Orman İşletme Müdürü Türkay Karaçay, İlçe Sağlık Müdürü Doktor Fikri Özçetin, Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Şafak Çalışkan, Ticaret Borsası Başkanı Ziya Aksüt ile resmi kurumlarda görevli daire amirleri hazır bulundu. 

 

Aydın’ın tüm ilçelerinde ziyaretlerinin süreceğini açıklayan Vali Köşger, şunları kaydetti:

Nazilli Aydın’ın en önemli ilçelerinden biri. Türkiye tarımında büyük rol oynuyor. Örneğin şunu biliyorum; Türkiye’deki kuru incirin % 70’i Aydın’da ve bunun yarısı Nazilli’de üretiliyor. Dolayısıyla Aydın önemli tarım merkezlerinden biri. Tüm dünyada tarımdaki gelişmişliğin ardından endüstriyel devrim gerçekleşir. Nazilli tarıma daha yatkın ve sanayisini de geliştirmiş bir ilçemiz. O açıdan olması gerektiği gibi gidiyor. Aksayan bir yan varsa onları da değerlendireceğiz. Uyum ve düzen içinde bütün kurum ve kuruluşlarla, devletin, merkezi ve yerel idarenin kuruluşlarıyla ve yereldeki tüm görevlilerimizle, eşitlik, uyum ve düzen içinde daha iyi bir Aydın ve daha iyi bir Nazilli için çalışacağız 

 

Ziyarette, Yönetim Kurulu Başkanımız Ziya Aksüt, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Nazilli’nin genel ekonomik yapısı hakkında bilgi verdi. Bölgenin en büyük hayvan pazarının da Nazilli de olduğunu belirten Ziya Aksüt, bu kurumun değişimi ve gelişimi için elimizden geleni yapıyoruz dedi.

Okunma Sayısı: 850
resim