Nazilli
+17°C
Yağmur
ANA SAYFA
S.S.S
ŞİKAYET FORMU
BİZE ULAŞIN

Haberler

Nazilli Ticaret Borsası ‘5 Yıldızlı B Sınıfı’ Akredite Borsa Oldu.

  • 28.02.2019
  • nazillitb

Nazilli Ticaret Borsası (NTB), TOBB Akreditasyon Kurulu’nca ‘Akreditasyon Standardı’ kriterlerini yerine getiren borsa ilan edilerek ‘B Sınıfı’ akredite borsalar sınıfına katıldı.

11. Dönem Akreditasyon Sertifika Töreni TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, TOBB İkiz Kuleler'de düzenlenen Akreditasyon Sertifika Töreni'nde yaptığı konuşmada, hızla gelişen ve dönüşen dünyada iş dünyasının kendisini geliştirmeye devam etmesinin çok önemli olduğunu, akreditasyon sistemi sayesinde oda ve borsaların da kendilerini dönüştürüp geliştirdiklerini söyledi. Oda ve borsaların dijital dönüşümle daktilodan online belge veren sistemlere geçtiğini anlatan Hisarcıklıoğlu, bugün itibariyle 17 farklı dilde hizmet verebildiklerini ifade etti.

Hisarcıklıoğlu, oda ve borsaların şu ana kadar 800 milyon liranın üzerinde proje desteği kazandırdıklarını dile getirerek, "Akredite oda ve borsalarımız, 28 ülkenin odaları ile beraber proje yürütüyorlar. Hatta yaptıkları projelerle, tüm dünyadaki oda borsaların katıldığı yarışmalarda ödül alıyorlar. Odalar ve borsalar girişimcimize en iyi şekilde hizmet üreten ve sunan merkezler haline geldi. Reel sektöre kanaat önderi oldu." diye konuştu.

TOBB Akreditasyon Kurulu Başkanı Faik Yavuz da dünyadaki tüm oda yapılarını inceleyerek akreditasyon sistemini Türkiye'ye getirdiklerini, hedeflerinin üyelerine birinci sınıf hizmet sağlamak olduğunu belirtti. Akreditasyonun bunun en önemli adımları arasında yer aldığını dile getiren Yavuz, üyeler ve odalar arasında kurulan bağların gün geçtikçe kuvvetlendiğini söyledi. Yavuz, toplamda 269 oda ve borsanın akredite olduğunu, 365 oda ve borsayı akredite etmeyi hedeflediklerini bildirdi.

 Akreditasyon Sertifika töreni TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’ nun ev sahipliğinde, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın da katılımıyla TOBB İkiz Kuleler’ de gerçekleştirildi. Nazilli Ticaret Borsası 2015 yılında 11. Dönem Akreditasyon çalışmaları kapsamında akredite olmuştur. Bağımsız kuruluşlar tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan son denetimlerde aldığı puanla TOBB Akreditasyon Kurulu’nca ‘Akreditasyon Standardı’ kriterlerini yerine getiren borsa ilan edilerek  ‘B Sınıfı’ akredite borsalar sınıfına katıldı. Akredite olmak için NTB’de ki güzel uygulamalar ve projeler sayesinde ‘B sınıfı’ olarak akredite olması büyük başarı olarak görüldü. Sertifika Törenine Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Kırlıoğlu, Meclis Başkanı Yaşar Oğuz Baysal, Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Şimşek, Genel Sekreter Nilüfer Aşıkoğlu ve Akreditasyon Sorumlusu Metin Atay katıldı. 5 yıldızlı hizmet sertifikası TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıkoğlu ve TOBB Akreditasyon Kurulu Başkanı Faik Yavuz tarafından takdim edildi. TOBB Başkanı Hisarcıkoğlu, Başkanımız Kırlıoğlu’ nu tebrik ederek Nazilli Ticaret Borsamızı başarılarından dolayı kutladılar.

Nazilli Ticaret Borsası ‘5 Yıldızlı B Sınıfı’ Akredite Borsa Oldu.
Nazilli Ticaret Borsası ‘5 Yıldızlı B Sınıfı’ Akredite Borsa Oldu.
Nazilli Ticaret Borsası ‘5 Yıldızlı B Sınıfı’ Akredite Borsa Oldu.