Nazilli
+17°C
Yağmur
ANA SAYFA
S.S.S
ŞİKAYET FORMU
BİZE ULAŞIN

Haberler


29

“Burası Türkiye Burada İş Var” sloganıyla başlatılan “İstihdam Seferberliği 2019” kampanyası kapsamında Nazilli’de istihdam teşviklerinin tanıtım ve bilgilendirme toplantısı Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük ve Belediye Başkanı Haluk Alıcık'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Belediye Tiyatro Salonunda Nazilli Ticaret Borsası ev sahipliğinde gerçekleşen toplantının açılış konuşmasını Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Kırlıoğlu gerçekleştirdi. Kırlıoğlu konuşmasında;

‘’Bugün burada Sayın Cumhurbaşkanımızın TOBB Türkiye Ekonomi Şurasında gündeme gelen İstihdam Seferberliği 2019 çağrısı üzerine bu toplantımızı tertip etmiş bulunmaktayız. İstihdam Seferberliği 2019 kampanyası kapsamında iş dünyamıza 8 farklı teşvik sunuluyor ve bu teşviklerle 2,5 milyon istihdam sağlanması hedefleniyor.

Nazilli Ticaret Borsası olarak istihdam seferberliği 2019 hedeflerine katkı sağlamak amacıyla devletimizin açıkladığı teşviklerin çok önemli olduğunu düşünüyor ve tam destek verdiğimizi belirtmek istiyorum.

Bu bağlamda açıklanan istihdam paketinin şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor saygılarımı sunuyorum.’’ dedi.

Aydın SGK İl Müdürü Zeynep Yılmaz ve Aydın İşkur İl Müdürü Rahmi Terzi’nin gelen katılımcılara, teşviklerle ilgili yaptığı sunumla devam eden tanıtım ve bilgilendirme toplantısı, soru cevap bölümüyle devam etti.

Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük’ün gerçekleştirdiği konuşmasında;  “Burası Türkiye Burada İş Var” sloganıyla başlatılan “İstihdam Seferberliği 2019” kampanyasının önemini dile getirerek, Nazilli olarak bu görevi layıkıyla yerine getireceğimize inanıyorum’’ dedi.

Konuşmalar sonrasında hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekimiyle toplantı sona erdi. 

Okunma Sayısı: 258
resim