Nazilli
+17°C
Yağmur
ANA SAYFA
S.S.S
ŞİKAYET FORMU
BİZE ULAŞIN

Haberler

IPARD 6. Başvuru Çağrı İlanı

  • 20.05.2019
  • nazillitb

 Sayın Üyemiz,

Tarım ve Orman Bakanlığının ilgili kuruluşu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu 08 Mayıs 2019 tarihinde Altıncı Başvuru Çağrı İlanına çıkmış bulunmaktadır.

Başvuru kabulüne ilişkin bu çağrı, IPARD Programı 2014-2020 dönemi kapsamında yatırım yapmak isteyen işletmeler tarafından destek almak üzere yapılacak başvurular ile ilgilidir.

 

6. Başcuru Çağrı ilanı kapsamında “Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme” adlı tedbir kapsamında başvurular Kabul edilecektir.

Çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve iş geliştirme tedbirinde toplam Destek bütçesi 60.000.000 Avro’dur. Yatırımcılara sağlanacak olan  mali desteğin kaynağı, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanından oluşturulan IPARD Programı Fonudur. Bu Destek “Kamu Katkısı” olarak adlandırılmakta olup program çerçevesinde gerçekleştirilmiş yatırımlar için geri ödemesiz olarak kullandırılacaktır.

Söz konusu tedbir kapsamında desteklenecek sektörler;

o   Bitkisel Üretimin Çeşitlendirilmesi ve Bitkisel Ürünlerin İşlenmesi ve Paketlenmesi

o   Arıcılık ve Arı Ürünlerinin Üretimi, İşlenmesi ve Paketlenmesi

o   Zanaatkarlık ve Katma Değerli Ürünler

o   Kırsal Turizm ve Rekraasyon Faaliyetleri

o   Su Ürünleri Yetiştiriciliği

o   Makine Parkları

o   Yenilenebilir Enerji Tesisleri

 

6. Başvuru Çağrı İlanı hakkındaki diğer detaylarahttps://www.tkdk.gov.tr/Content/File/BasvuruFiles/BasvuruCagriIlani/IPARDII/IPARDII_AltinciBasvuruCagriIlani.pdfadresini tıklayarak ulaşabilirsiniz.