Nazilli
+17°C
Yağmur
ANA SAYFA
S.S.S
ŞİKAYET FORMU
BİZE ULAŞIN

Haberler

NAZİLLİ TİCARET BORSASI BAŞKANI NURETTİN KIRLIOĞLU’NUN GİRDİĞİ SICAK TEMASLAR SONUÇ VERDİ.

  • 07.10.2019
  • nazillitb

Devletimizden incir üreticilerine müjde

Aydın Ak Parti Milletvekilleri KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi  Bekir Kuvvet Erim, MYK Üyesi Metin Yavuz, Meclis Tarım ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Rıza Posacı ile yapılan görüşmeler sonucu, incir fiyatlarındaki fiyat düşüşünün önüne geçilmesi için Toprak Mahsulleri Ofisinin alım yapması ile ilgili talebi mutlu sonla sonuçlandı.

KİT Komisyonu Başkanı Sayın Vekilimiz Mustafa Savaş yaptığı açıklamada; “Geçtiğimiz hafta TMO Genel Müdürümüz ile bu konuyu görüşüp sürecin ön hazırlık çalışmasını başlatmıştık. Haftasonu Kızılcahamam'da gerçekleştirilen AK Parti 29. İstişare ve Değerlendirme Toplantımızda Aydın Milletvekillerimizle birlikte Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Tarım Bakanımızla bu konuları görüşme imkânına kavuştuk. Tarım Bakanımızla yeni bir görüşme daha gerçekleştirdim, Sayın Bakanımız heyecanla beklediğimiz güzel haberi verdiler. Sayın Cumhurbaşkanımızın onayıyla sürecin startı veriliyor. Toprak Mahsulleri Ofisi incir alımına başlıyor” dedi.

 

Nazilli Ticaret Borsası başkanı Nurettin Kırlıoğlunun yaptığı açıklamada;

“Bölgemiz incirinin TMO tarafından alınması konusunda desteklerini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Orman Bakanımız sayın Bekir Pakdemirli’ye ve Aydın milletvekillerimize teşekkürlerimizi sunuyorum. Tüm sektör temsilcilerine hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

NAZİLLİ TİCARET BORSASI BAŞKANI NURETTİN KIRLIOĞLU’NUN GİRDİĞİ SICAK TEMASLAR SONUÇ VERDİ.