Nazilli
+17°C
Yağmur
ANA SAYFA
S.S.S
ŞİKAYET FORMU
BİZE ULAŞIN

Haberler

AVRUPA BİRLİĞİ DEVLET YARDIMLARI HAKKINDA

  • 17.08.2014
  • nazillitb

İş Sağlığı ve Güveliğine İlişkin İşyeri Tehlike Sınıfları Tebliği gereğince Birliğimizin de üyesi bulunduğu iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin işyeri tehlike sınıflarının belirlenmesinde görevli olan Komisyonun 12 - 13 Mart 2014 tarihlerinde gerçekleştirilen toplantısında komisyonun çalışmalaının hızlı, etkin ve verimli sürdürülebilmesini sağlamak amacı ile " İşyeri Tehlike Sınıfına Yapılan İtirazın Değerlendirilmesi Prosedürü " imzalanmıştır.

 

Anılan prosedür gereğince Komisyon her yıl  Ocak ayında toplanacaktır. İşyeri tehlike sınıfına ilişkin itiraz taleplerini " Tehlike Sınıfı Değişikliğine İlişkin Başvuru Formu" nu eksiksiz olarak doldurularak bağlı oldukları üst işveren kuruluşları ( TOBB, TİSK, TESK, Kamu-İş ) aracılığı ile yapacaklardır. Formda ilgili alanda ismi bildirilmiş olan ititraz sahibi işyeri / sektör temsilcisinin Bakanlıkta yapılacak toplantıya mutlaka katılması gerekmektedir. Temsilcinin katılmaması halinde değerlendirmeye alınmayacaktır. Toplantı tarihinden en geç 30 gün öncesine kadar gönderilen ve ÇSGB evrak biriminde kayda alınmış başvurular toplantı gündemine alınacaktır. 

 

Bu itibarla iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin tehlike sınıflarına yapılacak itirazların, www.tobb.org.tr/MaliveSosyalPolitikalar adresinde yer alan prosedür çerçevesinde ekli form doldurularak oda ve borsalarımızın vasıtası ile Biriliğimize iletilmesi gerekmektedir.