Nazilli
+17°C
Yağmur
ANA SAYFA
S.S.S
ŞİKAYET FORMU
BİZE ULAŞIN

Haberler

İŞ YERİ TEHLİKE SINIFINA YAPILAN İTİRAZLARIN DEĞERLENDİRİLMESİ PROSEDÜRÜ HAKKINDA

  • 16.08.2014
  • nazillitb

 İş Sağlığı ve Güveliğine İlişkin İşyeri Tehlike Sınıfları Tebiliği gereğince Birliğimizin de üyesi bulunduğu iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin işyeri tehlike sınıflarının belirlenmesinde görevli olan Komisyonun 12 - 13 Mart 2014 tarihlerinde gerçekleştirilen toplantısın da komisyonun çalışmalaının hızlı, etkin ve verimli sürdürülebilmesini sağlamak amacıyla " İşyeri Tehlike Sınıfına Yapılan İtirazın Değerlendirilmesi prosedürü " imzalanmıştır.

 

Anılan prosedür gereğince Komisyon her yıl  Ocak ayında toplanacaktır. İşyeri tehlike sınıfına ilişkin itiraz taleplerini " Tehlike Sınıfı Değişikliğine İlişkin Başvuru Formu" nu  eksiksiz olarak doldurularak bağlı oldukları üst işveren kuruluşları ( TOBB, TİSK, TESK, Kamu-İş ) aracılığı ile yapacaklardır. Formda ilgili alanda ismi bildirilmiş olan ititraz sahibi işyeri / sektör temsilcisinin bakanlıkta yapılacak toplantıya mutlaka katılması gerekmektedir. Temsilcinin katılmaması halinde değerlendirmeye alınmayacaktır. Toplantı tarihinden en geç 30 güm öncesine kadar gönderilen ve ÇSGB evrak biriminde kayda alınmış başvurular toplantı gündemine alınacaktır. 

 

Bu itibarla iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin tehlike sınıfılarına yapılacak itirazların, www.tobb.org.tr/MaliveSosyalPolitikalar adresinde er alan prosedür çerçevesinde ekli form doldurularak oda ve borsalarımızın vasıtası ile Biriliğimize iletilmesi gerekmektedir.