Nazilli
+17°C
Yağmur
ANA SAYFA
S.S.S
ŞİKAYET FORMU
BİZE ULAŞIN

Haberler

19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN

  • 19.09.2014
  • nazillitb

       

 

      Övünç kaynağımız Olan gazilerimizin hatırasını Canlı Tutmak için, bugünkü ve gelecek nesillerin hafızalarında yer etmesini sağlamak gayesiyle, Türkiye Büyük Millet Meclisi Tarafindan Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e Mareşal Rütbesi ve  Gazilik Unvanının verildiği 19 Eylül Günü "Gaziler Günü" ilan Edilmiştir.

 

        Bugün ,  Bağımsız ve Hür ve beraberlik icinde yaşıyorsak,  bunu aziz kahramanlarımız, gazilerimize borçlu olduğumuzun bilinci icinde Şehitlerimizin ve Gazilerimizin emaneti olan bu mukaddes toprakları ilelebet muhafaza etmek, ayyıldızlı bayrağımızı bu topraklar üzerinde ilelebet özgürce dalgalandırmak, şehit yakınlarına, gazilerimize ve şehitlerimize sahip cikmak da hepimiz için milli Bir vazife olmalıdır. Aziz Milletimiz, devletin  milli bekasının temininin Üstün fedakarlık nişanesi olan vatan evlatları gazilerimizi hicbir zaman unutmamış ve bundan sonra da unutmayacaktır.

 

      Bu düşüncelerle, Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e Mareşal rütbesi ettik gazi ünvanı verilişinin Yıl dönümünü Gaziler Günü'nü Kutlar, tüm gazilerimize şükranlarımızı ve Minnet duygularımızı sunarız. "

19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN