NTB Başarı Hikayeleri

KARAEFE GIDA LTD ŞTİ

  • 08.12.2015

 “Her yıl yeni bir ürün çeşidiyle ne yapabiliriz, nasıl en iyisini yapabiliriz düşüncesiyle KARAEFE GIDA LTD ŞTİ’ yi nasıl daha ileriye götürürüz, nasıl daha iyi hizmet veririz gayesiyle çalışıp büyütmeyi hedefliyoruz” diyor Turgay KARAEFE.

1981 yılında Aydın Nazilli ilçesinde doğdum. İlköğretimimi Nazilli de tamamladım. Babam Sümerbank fabrikasında çalışırken, annem kendi bahçemizde çalışırdı. Yetiştirdiğimiz patlıcanları toplayıp pazarda satardık. Kalan patlıcan ve biberleri kendi imkanlarımızla oyar, ipe dizer ve kuruturduk. 2003 yılında fazla gelen patlıcan ve biberleri şehir dışından gelen ve Almanya dan gelen gurbetçilere satmaya başladık, daha sonraları bu tür ürünleri ağabeyim (Abdullah KARAEFE) ile beraber termal otobüsler aracılığıyla Aydın, İzmir, Denizli, Isparta pazarlarında satmaya başladık. Bu tür ürünler biraz daha rağbet görünce ürün çeşitliliğine başladık. Sonra kendi imkanlarımla küçük bir pikap alıp İstanbul, Ankara, Konya, İzmit, Bursa gibi büyük şehirlere kendim gitmeye başladım. Haftada bir Türkiye genelinde dolaşıp ürünlerimizi satmaya başladım. Ben iç piyasaya incir, kestane, kabak kurusu, bamya kurusu, domates kurusu, fasulye kurusu çeşitleriyle çalışırken abim ise çalışmak ve pazar arayışı için yurt dışına çıktı. Ve bu şekilde 5 yıl devam ettim.

 

Müşteriler bizim yaptığımız ürünleri beğendikçe telefonla sipariş vermeye başladılar. Kargo ve ambar aracılığıyla ürünlerimizi müşterilerimize daha hızlı bir şekilde göndermeye başladık. Zamanla üretimi de artırarak yeni Pazar arayışında bulunmaya başladık. Bu arada Karaefe gıda LTD ŞTİ kurduk. Abim yurtdışı pazarıyla ilgilenirken bende Türkiye genelindeki pazarla ilgilenip 2 elden piyasada hızlı bir şekilde büyümeye başladık. Şu an hem Türkiye de hem yurtdışında tanınan ve bilinen bir markayız. Hem Nazilli’nin tanıtımına katkıda bulunuyor, hem de birçok çiftçimizin ve çalışanımızın geçim kaynağını sağlıyoruz.

 

Her yıl yeni bir ürün çeşidiyle ne yapabiliriz, nasıl en iyisini yapabiliriz düşüncesiyle Karaefe gıda LTD ŞTİ’ yi nasıl daha ileriye götürürüz, nasıl daha iyi hizmet veririz gayesiyle çalışıp büyütmeyi hedefliyoruz.

  • KARAEFE GIDA LTD ŞTİ
Whatsapp ile İletişime Geç